English | دری

Breaking News

افتتاح ششمین نمایشگاه بزرگ کتاب هرات

افتتاح ششمین نمایشگاه بزرگ کتاب هرات

 ششمین نمایشگاه بزرگ کتاب هرات با حضور مسوولان محلی و علاقه مندان علم و فرهنگ، با نمایش صدها عنوان کتاب ناشران داخلی و همچنان ایرانی گشایش یافت.

آریا رؤفیان، رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات در مراسم گشایش این نمایشگاه گفت: ” این تعداد ناشر، حدود ۴۵۰۰ عنوان کتاب را که شامل ۴۵ هزار جلد می شود، در ۳۰ غرفه عرضه کرده اند.”

 رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات افزود: ۸۰ درصد کتاب های به نمایش گذاشته شده، از نویسندگان افغان است و هدف کلی آن تشویق مردم به ویژه جوانان به فرهنگ کتابخوانی می باشد.

سید رضا حسینی میثم مشاور ارشد بودجه  و گردشگری وزارت اطلاعات و فرهنگ گفت: “ولایت هرات نسبت به سایر ولایات کشور، دارای برنامه های فرهنگی در قسمت ترویج فرهنگ کتابخوانی است و  این تلاش ها در تشویق مردم به مطالعه و بلند رفتن سطح آگاهی جامعه مؤثراست.”

مونسه حسن زاده معاون فرهنگی ولایت هرات گفت که با برپایی این گونه نمایشگاه‌ها، فرهنگ کتابخوانی در میان باشندگان هرات، بیشتر ترویج می شود و اداره محلی هرات، از این روند حمایت می‌کند.

مسوولان اداره اطلاعات و فرهنگ هرات می گویند که کتاب های عرضه شده در این نمایشگاه، با ۱۰ درصد تخفیف به علاقه مندان عرضه می شود.

قابل ذکر است که در این نمایشگاه ۱۰ روزه ۲۴ ناشر ازهرات، پنج ناشر از کابل و دو ناشر از ایران، آثار چاپ شده خود را به نمایش گذاشته اند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

عضویت بامیان در شبکه‌ای شهرهای خلاق جهان

سازمان فرهنگی سازمان ملل متحد “یونسکو” از سطح جهان امسال ۴۷ شهر را از ۳۳ کشور جهان به عنوان شهرهای

رقابت ۳۴۱ فیلم برای مهم‌ترین جایزه اسکار

به نقل از هالیوود ریپورتر، اعضای آکادمی اسکار امسال پس از بررسی ۳۴۱ فیلم، نامزدهای نهایی شاخه بهترین فلم این

اکران فلم سینمایی “لینا” در ا در سینماهای افغانستان

فلم سینمایی “لینا” محصول مشترک سینمای افغانستان، ایران و هالند با نقش مرکزی حسیبا ابراهیمی، بازیگر افغانی، از ابتدای هفته

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*