English | دری

Breaking News

افتتاح دو پروژه برق در ولایت ننگرهار

افتتاح دو پروژه برق در ولایت ننگرهار

سرپرست وزارت انرژی و آب، رئیس عمومی اجرائیوی د افغانستان برشنا شرکت و والی ولایت ننگرهار سنگ تهداب ۱۰۰ میگاوات پارک انرژی آفتابی حصارشاهی را گذاشته و ترانسفارمر چهارم سب ستیشن همیشه بهار را با قطع نوار افتتاح و به بهره برداری سپردند.

در مراسم افتتاح این پروژه ها سرپرست وزارت انرژی و آب محمدگل خٌلمی، والی ننگرهار حیات الله حیات، رئیس عمومی اجرائیوی د افغانستان برشنا شرکت انجنیر امان الله غالب، اعضای شورای ولایتی ولایت ننگرهار، موسفیدان و عده‌ی از کارمندان شرکت برشنا اشتراک ورزیده بودند.

پارک انرژی آفتابی حصارشاهی به هدف سرمایه گذاری سکتور خصوصی به ظرفیت ۱۰۰ میگاوات انرژی آفتابی ساخته می شود که بعداً دستگاه های انرژی آفتابی توسط سکتور خصوصی در آن ساخته خواهد شد. در قدم نخست پارک های صنعتی و خانه های رهایشی همجوار از انرژی برق این دستگاه مستفید خواهند گردید که در بخش رشد صنعت گام بسا مهم شمرده می‌شود. همچنان برق اضافی دیگر این پارک در دسترس ساحات رهایشی و تجارتی ننگرهار قرار خواهد گرفت.

به‌همین ترتیب به ظرفیت ۲۰ میگاوات ترانسفارمر چهارم سب ستیشن همیشه بهار نیز به بهره برداری سپرده شد که با افتتاح آن در شهر جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار و ولسوالی های همجوار پرچاوی برق به صفر نزول کرده و حدود ۱۸ هزار مشترکین جدید از آن مستفید خواهند گردید.

این پروژه به ارزش نزدیک به ۳،۵ ملیون دالر امریکایی تطبیق گردیده و وجوه مالی آن از بودجه انکشافی د افغانستان برشنا شرکت پرداخت گردیده که امور نصب و منتاژ آن در مدت سه ماه از سوی انجنیران فنی و تخنیکی د افغانستان برشنا شرکت به پایه اکمال رسیده است.

در پهلوی کاهش دادن پرچاوی صنعت کاران شهر جلال آباد، افتتاح ترانسفارمر چهارم سب ستیشن همیشه بهار زمینه دسترسی به برق دوامدار را برای ۲۰ قریه د ولسوالی سٌرخرود، ۱۰ قریه در شهر جلال آباد و ۱۰ قریه در ولسوالی بهسود مهیا می‌سازد.

با افتتاح ترانسفارمر متذکره ظرفیت برق انتقالی به ولایت ننگرهار از ۵۶ میگاوات به ۷۶ میگاوات افزایش یافت که مشکلات باشنده گان ولایت ننگرهار و صنعت کاران آن ولا را رفع می‌کند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

مقالات مرتبط

هزاران خانواده در ولایت سرپل به آشامیدنی صحی دست یافتند

                            مسوولین ریاست احیا و انکشاف دهات ولایت سرپل از به بهره برداری 3 پروژه بزرگ آب رسانی که بیش

تخریب مندوی ترکاری فروشی شبرغان به منظور ایجاد یک مرکز تجارتی جدید

قرار است که تا یک هفته دیگر به جای مندوی کهنه ترکاری فروشی شهر شبرغان کار یک مرکز تجارتی با

رئیس جمهور اشرف غنی احمدزی: ما از شاروالی حسابدهی می خواهیم

بعد از ظهر روز جمعه 24 میزان در یک نشست مردمی در ارگ ریاست جمهوری به منظور بحث روی چگونگی

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*