English | دری

ارائه گزارش کاری از سوی اداره های مخابرات و برق هرات

ارائه گزارش کاری از سوی اداره های مخابرات و برق هرات

اداره‌های مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و برق ولایت هرات روز گذشته گزارش‌کاری‌شان در سال ۱۳۹۴ را به مردم ارائه کردند که از عمده کار این اداره در سال گذشته گسترش مناطق تحت پوشش مخابراتی و جمع کردن سیم‌کارت‌های بدون جواز بوده است.

نوراحمد علوی، سرپرست اداره مخابرات و تکنالوژی معلوماتی هرات گفت: اداره مخابرات و تکنالوژی معلوماتی هرات، در سال گذشته ۱۷۳ عدد سیم کارت به همراه ۶ دستگاه سیم بکس سرقت مخابراتی که به طور قاچاق وارد کشور شده بود را جمع آوری کرده‌اند.

وحید احمد کامرانی، رئیس اداره‌ی برق هرات گفت،نیز تلاش برای افزایش ولتاژ برق در فصل زمستان سال گذشته، نصب حدود ۳۰ پایه ترانسفارمر و نصب حدود ۲۶۰ پایه صندوق میتر برق، در نواحی مختلف بخشی از کارکرد‌های این اداره‌ در سال گذشته بوده است که این کارها باعث شده تا مشترکین برق این شهر زمستان سال گذشته را با داشتن برق خوب سپری کنند.

اما، توزیع میتر در بدل پول و مشخص نبودن مالیات ده درصدی کریدت‌های موبایل از عمده‌ترین شکایت‌های مردم این شهر می‌باشد ومردم هرات از کارکرد آنان ناراضی بوده و می‌گویند که برخی از شرکت‌ها (روشن و اتصالات) اقدام به دزدی از مشترکین می‌کنند و معلوم نیست که چرا کریدت را از حساب مشترکین خود کم می‌کنند.

سرپرست اداره‌ی مخابرات و تکنالوژی معلوماتی هرات گفته است که براساس فرمان رئیس جمهور شرکت‌های مخابراتی مکلف شده‌اند تا ده درصد از کریدت‌کارت‌های موبایل دریافت کنند و ما هرگز نمی‌توانیم از این فرمان سرپیچی کنیم.

قابل ذکر است که از حدود سه هفته قبل برنامه گزارش‌دهی نهادهای دولتی از کارکرد یک ساله‌ی‌شان برای آگاهی مردم از فعالیت‌های اداره مختلف و مطرح کردن دیدگاه‌های مردم جهت کارایی بهتر این اداره‌ها، از سوی مقام ولایت هرات راه اندازی شده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

افزایش عواید داخلی کشور

مسوولان وزارت مالیه افغانستان می گوید که جمع آوری عواید داخلی به مقایسه سال گذشته بالارفته و این عواید به

آغاز برنامۀ اشتغالزایی به ارزش 218 ملیون و 700 هزار افغانی در هرات

محمد آصف رحیمی والی هرات در نشست با محمد شهیر شهریار معین وزارت احیا و انکشاف دهات، اجرای پروژه متذکر

افغانستان عضو سازمان تجارت جهانی می شود

مسوولان سازمان تجارت جهانی گفته اند که، افغانستان به زودی عضویت این سازمان را بدست خواهد آورد و آنان با

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*