English | دری

Breaking News

آمار تلفات سالانه حوداث ترافیکی در جهان

آمار تلفات سالانه حوداث ترافیکی در جهان

گزارش سال ۲۰۱۵ سازمان جهانی صحت در مورد حوادث ترافیکی و مصوونیت جاده ها در جهان نشان می دهد که، حوادث ترافیکی نهمین عامل مرگ و میر انسانها در جهان است و یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر همه ساله در حوادث ترافیکی جان می سپارند، که عامل نخست مرگ افراد بین سنین ۱۵-۲۹ سال پنداشته می شود.

کاهش مرگ و میر ناشی از حوادث ترافیکی به نصف تا سال ۲۰۲۰ یکی از اهداف انکشافی پایدار سازمان جهانی صحت است که رهبران جهان ماه گذشته بر آن توافق کردند و این می گوید که کشورهای جهان باید قوانین سختگیرانه را برای جلوگیری از تیزرانی و راننده ‌گی در حال نشه وضع کنند تا از آن طریق در میزان مرگ انسانها کاهش به عمل آید.

به گفتۀ متخصصین سازمان جهانی صحت، شرکتهای تولید کنندۀ موتر نیز می توانند سهم خود را ایفا کنند و قوانین بهتر برای کنترول سرعت، راننده‌گی در حال نشه، استفاده از کلاه های محافظتی، کمربند محافظتی و چوکی های ویژۀ کودکان نیاز است.

در گزارش آمده است که بایسکل سواران، موترسایکل سواران و رهگذران پیاده رو به گونۀ ویژه از ناحیۀ حوادث ترافیکی متاثر بوده و ۴۹ درصد تلفات به آنان نسبت داده می شود.

چان گفت: ۸۵ درصد تلفات ناشی از حوادث ترافیکی در کشورهای دارای سطح درآمد کم و متوسط رخ می دهد، حالانکه فقط ۵۴ درصد وسایط ترافیکی در این کشورها تردد دارد.

گزارش سازمان جهانی صحت نشان می دهد که کمترین تلفات حوادث ترافیکی در اروپا و بیشترین آن در افریقا به ثبت رسیده است و ویژه‌ گی های ایمنی وسایط چون کمربند ایمنی، دستگاه تنظیم ثبات برقی وغیره در میان اقدامات برای مصوونیت افراد دسته بندی شده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

افتتاح کمپ فرهنگى”سارک” در باميان

کمپ فرهنگى(سارک) و جشنوارۀ ( راه ابریشم ) در محفلی، که توسط سکرتر جنرال و مسوول بخش فرهنگى (سارک)، معين

دختر احمد ظاهر فیلم مستند پدرش را تهیه می کند

شبنم ظاهر، یگانه دختر احمد ظاهر آواز خوان فقید افغانستان، روز شنبه برنامۀ مستند سازی زندگی پدرش را در شهر

نمایش صدها آثار موزیم ملی افغانستان در جاپان

صدها اثر گنجینه باستانی موزیم ملی افغانستان در شهر فکوکا موزیم ملی جاپان در یک نمایشگاه که توسط زردشت شمس،

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*