English | دری

Breaking News

آلمان رکورد صادرات در جهان را شکست

آلمان رکورد صادرات در جهان را شکست

موسسه تحقیقات اقتصادی “اینفو” اعلام کرده است که آلمان با ۲۹۷ میلیارد دلار موازنه مثبت تجاری در سال ۲۰۱۶ از چین پیشی گرفته و رکورد صادرات کالا در جهان را شکست.

کریستیان گریم، یکی از کارشناسان موسسه تحقیقات اقتصادی (اینفو) در دانشگاه مونیخ آلمان گفت که سطح صادرات کالا از آلمان به کشورهای دیگر جهان در سال ۲۰۱۶ میلادی ۲۹۷ میلیارد دلار بیشتر از میزان واردات کالا به این کشور بوده است.

وی افزود که موازنه اقتصادی مثبت آلمان از ماه ژانویه تا نوامبر ۲۰۱۶ میلادی ۲۵۵ میلیارد دلار بوده و کالاهای آلمانی به شدت مورد توجه کشورهای منطقه یورو هستند، اما دیگر کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز خواستار خرید کالاهای آلمانی هستند.

براساس این گزارش، چین که در سال ۲۰۱۵ رکورددار صادرات کالا در جهان بود، با ۲۴۵ میلیارد دلار در مقام دوم قرار گرفته و ژاپن مقام سوم صادرات جهان در سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) را به خود اختصاص داده است.

از سوی دیگر، اقتصاد آمریکا منفی‌ترین موازنه تجاری را در سال گذشته میلادی داشته است. واردات کالا در این کشور در سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) ۴۷۸ میلیارد دلار بیشتر از صادرات کالا از این کشور به دیگر کشورهای جهان بوده است.

به باور کریستیان گریم، این موازنه منفی در آمریکا نشان می دهد که مصرف کالا در آمریکا بسیار بیشتر از تولید است و این کشور با این موازنه منفی، خود را به دیگر کشورهای جهان بدهکار می‌کند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

خریداری یک سوم حصه طلای جهان توسط روسیه در سال 2014

روسیه در 11 ماه نخست سال 2014 حجم قابل توجهی از طلای عرضه شده در جهان در این مدت را

ایران عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا شد

“آندری اسلپنِف” وزیر امور تجاری  کمیسیون اقتصادی “اورآسیا” گفته است که  کشورهای  اتحادیه اقتصادی  اورآسیا  همراه ایران  کار در منطقه

دولت ترکیه برای دانش آموزان این کشور تبلیت های رایگان توزیع مینماید

دولت ترکیه توزیع 775 هزار تبلت رایگان میان دانش آموزان و معلمین کشور را آغاز کرد. این کمپیوترهای تبلت که

1 توضیح

نظر بدهید

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*