English | دری

Breaking News

آغاز برنامه “تقويت زنجيره هاى ارزشى درغرب افغانستان”

آغاز برنامه “تقويت زنجيره هاى ارزشى درغرب افغانستان”

برنامه سه ساله”تقويت زنجيره هاى ارزشى درغرب افغانستان” از سوی وزارت زراعت به کمک مالی اداره انکشاف ايالات متحدۀ امريکا در چهار ولايت غربى کشور آغاز کرد.

نصير احمد درانى وزير زراعت، مالدارى و آبيارى درمراسم افتتاح این برنامۀ گفت که هدف از اين برنامه، تقويت محصولات زراعتى گندم و نباتات با ارزش و محصولات مالدارى و راه يابى اين محصولات به بازار هاى جهانى مى باشد.

وزير زراعت افزود که اين برنامه، براى سه سال است که به کمک مالى١٩ ميليون دالرى اداره انکشاف بين المللى امريکا آغاز و از سوى سازمان زراعت و خوراکه ملل متحد به همکارى وزارت زراعت در ولايات فراه، بادغيس، نيمروز و هرات تطبيق مى شود.

هيربى سميت رييس اداره انکشاف ايالات متحده امريکا در افغانستان گفت: رُشد زراعت در افغانستان سبب خودکفايى اين کشورمى شود و از همين خاطر، حمايت از برنامه هاى زراعتى در اولويت کمک هاى اداره اش قراردارد.

وی افزود که از طريق اين پروژه با همکاران بخش خصوصی، از جمله پروسس‌کنندگان و تجار محصولات زراعتی با ارزش، کار می‌شود تا اطمینان حاصل شود که تعداد بیشتر دهاقین افغان، می‌توانند محصولات خود را به قیمت خوب به فروش برسانند، مواد غذایی موردنیاز خانواده‌های خود را فراهم کنند، و از آموزش کودکان خود حمایت کنند.

از طريق اين برنامه، براى دهاقين آموزش هاى لازم و تکنالوژى جديد معرفى مى شود و سهولت هاى لازم، شامل  سردخانه ها براى آنان فراهم شده و با پروسس کننده ها نيز کار مى شود تا در بازار هاى بين المللى مورد قبول قرارگيرند.

گفتنی است که در مجموع، مالکین حدود ٤٠ هزار فارم زراعتی ٥٧٠٠ خانوادۀ زمین‌دار، از پروژۀ تقویت زنجیرۀ ارزشی فرآورده‌های زراعتی در زون غرب بهره‌مند خواهند شد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

نرخ اسعار خارجی در بازار کابل

 یک دالر 69.40 یک  یورو 84.20 یک  پوند 94.40 یک  ریال سعودی 18.45 یک درهم امارات 18.85 یک  فرانک سویس

راه اندازی نشست سه روزه مرور فعالیت های شفاخانه های ملی و تخصصی

وزارت صحت عامه نشست سه روزه را به منظور مرور اجراات کاری شفاخانه ها و گزاش دهی ربعوار شفاخانهای های

ملاقات وزیر مالیه با رئيس اجرائيوى ادارۀ سرمايه گذارى هاى خارجى

اکلیل حکیمی وزیر مالیه کشور در جريان سفرش به ايالات متحدۀ آمريكا با مراى واشبورنى، رئيس اجرائيوى ادارۀ سرمايه گذارى

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*