English | دری

Breaking News

آرتور لافر

آرتور لافر

آرتور لافر متولد سال 1940 میلادی یکی از طراحان اصلی سیاست های اقتصادی رونالد ریگن رئیس جمهور سابق ایالات متحده امریکا و یکی از مشهور نظریات اقتصادی آن منحنی لافر بود، طرح این منحنی او را به یکی از مشهور ترین متفکر اقتصادی تبدیل نمود و یکی از عوامل شناخت وی پنداشته می شود.

در منحنی لافر توضیح گردیده بود که در صورت کاهش نرخ مالیات عواید مالیاتی افزایش می یابد و این نظریه لافر در سال 1980 یک انقلاب را بخش کاهش مالیات برپا نمود و بسیاری ممالک مالیات خویش را کاهش دادند.

همین منحنی باعث شناخت وی در جهان گردید و به   (پدر بخش عرضه در علم اقتصاد) ملقب گردید و این منحنی یکی از نظریات مطرح در بخش اقتصاد بود که رابطه بازار بخصوص رابطه نرخ مالیات و مالیات حقیقی در آن توضیح گریده بود.

داکتر لافر موفقیت های زیاد در بخش های تجارت، سیاست مردمی و کارکرد های اکادمیک به حیث یک پروفیسور اقتصاد در کارنامه ای خویش دارد.

منحنی فرضی لافر را نشان می‌دهد که وقتی نرخ مالیات صفر است، درآمد مالیاتی نیز صفر است و با افزایش نرخ مالیات، درآمد مالیاتی افزایش می‌یابد، تا زمانی که نرخ مالیات به سطح t* برسد. از این سطح به بعد با افزایش نرخ مالیات، درآمد مالیاتی دولت نزول می‌کند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
آرتور لافرمنحنی فرضی

مقالات مرتبط

نوریل روبینی

نوریل روبینی(Nouriel Roubini) اقتصاددان و استاد دانشگاه نیویورک است. او ایرانی‌الاصل می‌باشد و در سال ۱۹۵۹ در استانبول بدنیا آمد.

ملیندا گیتس

ملیندا گیتس، همسر بیل گیتس یکی از قدرتمندترین زنان دنیا و همچنان یکی از مدیران “بنیاد خیریه بیل و ملیندا

پل رابین کروگمن

 پل رابین کروگمن متولد ۲۸ فوریه ۱۹۵۳ میلادی، اقتصاددان، مقاله‌نویس، نویسنده و روشنفکر یهودی آمریکائیست. او در سال ۲۰۰۸ میلادی

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*